Έρευνα για τους 17 Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης των Ηνωμένων Εθνών | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Έρευνα για τους 17 Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης των Ηνωμένων Εθνών

17days17goalsgr

14 - 30 Σεπτεμβρίου2019

17 Μέρες 17 Στόχοι Βιώσιμης Ανάπτυξης

Το Πανεπιστήμιο Αιγαίου μαζί με 77 οργανώσεις, φορείς, σχολεία, πανεπιστήμια, δήμους και δομές υποστηρίζει ένα πρόγραμμα 17 ημερών σε 25 πόλεις και χωριά σε Ελλάδα και Κύπρο με δράσεις γύρω από τους 17 Παγκόσμιους Στόχους!

Πραγματοποιεί για πρώτη φορά έρευνα στους φοιτητές και τις φοιτήτριες στα 6 νησιά του Αιγαίου (Λέσβο, Λήμνο, Χίο, Σάμο Σύρο και Ρόδο για την αντίληψη και τη θέση των νέων για τους 17 στόχους της Βιώσιμης Ανάπτηξης με ειδικο ερωτηματολόγιο.

Το ημερήσιο πρόγραμμα εδώ και το ερωτηματολόγιο για την έρευνα που γίνεται σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Αιγαίου για τους 17 Στόχους στους συμμετέχοντες σε ολες τις πόλεις , τα νησιά και τα χωριά.

18 Σεπ 2019