Βράβευση Λουΐζας Χριστοδουλίδου Αναπληρώτριας Καθηγήτριας ΠΤΔΕ Πανεπιστημίου Αιγαίου | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Βράβευση Λουΐζας Χριστοδουλίδου, Αναπληρώτριας Καθηγήτριας ΠΤΔΕ

Με χαρά και ικανοποίηση ανακοινώνουμε στα μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας του Αιγαίου ότι η συνάδελφος Λουΐζα Χριστοδουλίδου, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης  (ΠΤΔΕ) βραβεύτηκε στην Κύπρο με το:

Κρατικό Βραβείο Μελέτης (Μονογραφίας), Δοκιμίου για τη Λογοτεχνία για το έργο της: Χριστοδουλίδου, Λ. (2019). Όψεις του Αρχαιοελληνικού Μύθου στην Ποίηση του Κυριάκου Χαραλαμπίδη, Λευκωσία: Εκδόσεις Ηλία Επιφανίου

Το βραβείο απονέμεται στο πλαίσιο των Κρατικών Βραβείων Λογοτεχνίας για τις Εκδόσεις του έτους 2019, που οργανώθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας της Κυπριακής Δημοκρατίας.

Οι συνάδελφοί της στον άτυπο τομέα Γλώσσας, Λογοτεχνίας, Λαογραφίας στο ΠΤΔΕ συγχαίρουμε από  καρδιάς τη Λουΐζα, χαιρόμαστε μαζί της και της ευχόμαστε καλή υγεία για να συνεχίσει το έργο της με την αφοσίωση που τη διακρίνει πάντα. Και, βεβαίως, της ευχόμαστε πολλές ακόμα επιτυχίες στο μέλλον.

Ελένη Σκούρτου

Καθηγήτρια ΠΤΔΕ

Υπεύθυνη του άτυπου τομέα

Γλώσσα, Λογοτεχνία, Λαογραφία και οι Διδακτικές τους