Επανίδρυση του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών με τίτλο «Νέες Μορφές Εκπαίδευσης και Μάθησης» | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Το Τμήμα Επιστημών της Προσχολικής Αγωγής και του Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού, της Σχολής Ανθρωπιστικών Επιστημών, του Πανεπιστημίου Αιγαίου, επανιδρύει και λειτουργεί από το ακαδημαϊκό έτος 2018-19, το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών
με τίτλο «Νέες Μορφές Εκπαίδευσης και Μάθησης» (ΦΕΚ επανίδρυσης 3245/08.08.2018 τ.Β΄), το οποίο απονέμει Δίπλωμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Μ.Σ.) (Master of Education) με ομώνυμο τίτλο.

Το Πρόγραμμα υλοποιείται:

• κατά 50% με τη δια ζώσης διδασκαλία και μάθηση στην έδρα του Π.Μ.Σ. στη Ρόδο και

κατά 50% από απόσταση μέσω ηλεκτρονικής μάθησης, με την αξιοποίηση ηλεκτρονικών πλατφορμών σύγχρονης και ασύγχρονης εκπαίδευσης.

Δείτε την ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ 2019-2020

ΥΠΟΒΑΛΕΤΕ ΑΙΤΗΣΗ έως και 27 Μαΐου 2018, 11:55 μ.μ.

Περισσότερες πληροφορίες:
Γραμματεία του Π.Μ.Σ. τηλ.: 22410 99130 και ώρες 10:00-15:00 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση pms-nfel@aegean.gr  και στην ιστοσελίδα του Π.Μ.Σ. http://nfel.aegean.gr/ .

20 Φεβ 2019

Μεταπτυχιακές Σπουδές