Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποψηφίων μεταπτυχιακών φοιτητών και φοιτητριών στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών "ΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ" | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Η υποβολή αιτήσεων έως 31 Αυγούστου.

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακό Σπουδών (ΠΜΣ) «Ευρωπαϊκές Κοινωνίες και Ευρωπαϊκή Ολοκλήρωση» διερευνά τη σχέση και τις διαφορές ανάμεσα στις κοινωνικές, οικονομικές και πολιτισμικές πρακτικές των κοινωνιών και των θεσμών τόσο στο εσωτερικό της Ευρώπης, όσο και στις γειτονεύουσες μεσογειακές χώρες σε όρους εθνικών ταυτοτήτων, κοινωνικών κινημάτων, διαδικασιών εκδημοκρατισμού, θρησκείας και εκσυγχρονισμού.
Περισσότερες πληροφορίες: http://www.soc.aegean.gr/index.php/gr-m-ma/gr-m-ekeo

7 Ιουν 2017