Πρόσκληση σε εκδήλωση για τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου του 1821 με ομιλητή τον Καθηγητή Ιστορίας του Πανεπιστημίου Αιγαίου κ. Π. Κιμουρτζή | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Πρόσκληση στην εκδήλωση για τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου του 1821 που θα πραγματοποιηθεί στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

Τον Πανηγυρικό της ημέρας θα εκφωνήσει ο Καθηγητής Ιστορίας του Πανεπιστημίου Αιγαίου, κ.  Παναγιώτης Γ. Κιμουρτζής με τίτλο:

"Η 25η Μαρτίου και οι άλλες δημόσιες εορτές στις απαρχές του ελληνικού κράτους. Γένεση του κρατικού συμβολισμού"

20 Μαρ 2018

Ανακοινώσεις άλλων φορέων