Συμμετοχή του Πανεπιστημίου Αιγαίου στο Blue Hackathon 2017 | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Συμμετοχή του Πανεπιστημίου Αιγαίου στο Blue Hackathon 2017

Το Εργαστήριο Διοίκησης Ναυτιλιακών και Λιμενικών Επιχειρήσεων (ΕΔΙΝΑΛΕ) του Τμήματος Ναυτιλίας και Επιχειρηματικών Υπηρεσιών και το Εργαστήριο Διαχείρισης της Πληροφορίας (i4MLab) του Τμήματος Μηχανικών Οικονομίας και Διοίκησης του Πανεπιστημίου Αιγαίου σε συνεργασία με την FORTHcrs διοργανώνουν για 3η συνεχή χρονιά το «BlueHackathon 2017», στις 16 & 17 Δεκεμβρίου 2017, στο Ίδρυμα Ευγενίδου.

Η διοργάνωση απευθύνεται σε νέους και νέες, φοιτητές και φοιτήτριες του Πανεπιστημίου Αιγαίου και των άλλων πανεπιστημίων της χώρας, με σκοπό την ανάδειξη της νεανικής επιχειρηματικότητας καθώς και την ενθάρρυνση δημιουργίας νέων επιχειρήσεων σε τομείς υψηλής προστιθέμενης αξίας, όπως αυτοί της Γαλάζιας Οικονομίας.

Παρακαλούμε δηλώστε συμμετοχή  μέχρι την Τετάρτη 13/12/2017​>>

16 Δεκ 2017