Συμπληρωματική πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ΠΜΣ "Οικονομική και Διοίκηση για Μηχανικούς"

Το Τμήμα Μηχανικών Οικονομίας και Διοίκησης της Πολυτεχνικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αιγαίου, λειτουργεί από το ακαδημαϊκό έτος 2005-2006 (ΦΕΚ ίδρυσης 1049/25.07.05, τ. Β’) και επανιδρύει (ΦΕΚ επανίδρυσης 3246/08.08.2018, τ. Β’) από το ακαδημαϊκό έτος 2018-19, Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών με τίτλο: «Οικονομική και Διοίκηση για Μηχανικούς» (Ο.ΔΙ.Μ.) το οποίο οδηγεί σε Δίπλωμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Μ.Σ) στην Οικονομική και Διοίκηση για Μηχανικούς με τις κατευθύνσεις:

• Μηχανική της Διοίκησης (Management Engineering)
  • Διοίκηση και Οικονομία Δημοσίων Οργανισμών και Φορέων

Το ΠΜΣ υλοποιείται σε περιβάλλον μικτής διαδικασίας μάθησης, 50% εξ αποστάσεως εκπαίδευση, με πρότυπες συνδυαστικές μορφές εκπαίδευσης και η χρονική διάρκεια για την απονομή του διπλώματος μεταπτυχιακών σπουδών είναι δύο (2) διδακτικά εξάμηνα και χαρακτηρίζεται εντατικό μεταπτυχιακό πρόγραμμα διάρκειας ενός έτους.

Στην ιστοσελίδα του Π.Μ.Σ. https://odim.aegean.gr/?q=el/node/8 έχει αναρτηθεί η σχετική πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος.

Υποβολή αιτήσεων έως την Παρασκευή 20/09/2019

Ημερομηνία ανάρτησης