Συνάντηση εργασίας της Σχολής Ανθρωπιστικών Επιστημών με το Ινστιτούτο Cervantes | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

ΣΧΟΛΗ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στη Σχολή Ανθρωπιστικών Επιστημών συνάντηση εργασίας της Διευθύντριας του Ισπανικού Ινστιτούτου Cervantes κ. Cristina Conde de Beroldingen Geyr με τον Κοσμήτορα της Σχολής Καθηγητή Ιωάννη Σεϊμένη και την Πρόεδρο του Τμήματος Μεσογειακών Σπουδών Καθηγήτρια Αικατερίνη Φραντζή.

Αντικείμενο της συνάντησης ήταν η συνεργασία του Τμήματος Μεσογειακών Σπουδών και της Σχολής Ανθρωπιστικών Επιστημών με το Ινστιτούτο Cervantes καθώς και η διερεύνηση συνεργασιών με τα Πανεπιστήμια της Ισπανίας στα πλαίσια Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων. Οι δύο πλευρές θα αναπτύξουν πρωτοβουλίες, το αμέσως επόμενο διάστημα, σε αυτή την κατεύθυνση και θα διερευνήσουν τις δυνατότητες ευρύτερων συνεργασιών.

Ρόδος, 8 Σεπτεμβρίου 2020

8 Σεπ 2020