Συνάντηση Πρυτάνισσας Πανεπιστημίου Αιγαίου με τον Διοικητή του ΕΚΑΒ | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Συνάντηση Πρυτάνισσας Πανεπιστημίου Αιγαίου με τον Διοικητή του ΕΚΑΒ

Την Πρυτάνισσα του Πανεπιστημίου Αιγαίου, Καθηγήτρια Χρυσή Βιτσιλάκη, επισκέφτηκαν την Τετάρτη 17/06/2020 ο Διοικητής του ΕΚΑΒ, κ. Νίκος Παπαευσταθίου, συνοδευόμενος από τον Υποδιοικητή του ΕΚΑΒ κ. Βασίλη Γιάνναρη και τον Διοικητή του Βοστάνειου Νοσοκομείου κ. Γιώργο Καμπούρη.

Στη συνάντηση συζητήθηκαν θέματα αμοιβαίου ενδιαφέροντος σχετικά με την αντιμετώπιση και αποτελεσματική διαχείριση κρίσεων που οφείλονται σε φυσικά και μη, έκτακτα φαινόμενα. Επιπλέον, συμφωνήθηκε το προσεχές διάστημα η διεξαγωγή σχετικής άσκησης στην οποία θα λάβουν μέρος μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας στο πλαίσιο πρόληψης και διασφάλισης ορθής διαχείρισης εκτάκτων συμβάντων.

18 Ιουν 2020