Το Τμήμα Μηχανικών Σχεδίασης Προϊόντων & Συστημάτων συμμετέχει στο 1ο Φεστιβάλ Καινοτομίας | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Το Τμήμα Μηχανικών Σχεδίασης Προϊόντων & Συστημάτων, της Πολυτεχνικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αιγαίου, συμμετέχει στο 1ο Φεστιβάλ Καινοτομίας  - Athens Innovation Festival –

το οποίο είναι αφιερωμένο στην καινοτομία, τις τεχνολογικές εξελίξεις και στο επιχειρείν.

Το Φεστιβάλ Καινοτομίας διοργανώνεται με πρωτοβουλία του Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Αθηνών (ΕΒΕΑ) και της Θερμοκοιτίδας Νεοφυών Επιχειρήσεων Αθήνας (ΘΕΑ-ΕΒΕΑ)

από τις 20 μέχρι και τις 22 Νοεμβρίου στο Ζάππειο Μέγαρο.

Στο περίπτερο του Τμήματος θα παρουσιαστούν σχέδια προϊόντων που έχουν προκύψει από ατομικές ή ομαδικές εργασίες φοιτητών, πολλά εκ των οποίων έχουν διακριθεί ή/και βραβευτεί σε εθνικούς ή διεθνείς διαγωνισμούς.

Την Δευτέρα, 20/11 και ώρα 15:00-17:00, θα πραγματοποιηθεί παρουσίαση από μέλη του Τμήματος με τίτλο «Μια ολιστική προσέγγιση για το design: προϊόν, σύστημα, υπηρεσία».

Το περίπτερό του Τμήματος θα είναι επισκέψιμο Δευτέρα-Τετάρτη, 10:00-20:00.

20 Νοε 2017

Σύρος