1ο Aegean Winter Living Lab | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

1ο Aegean Winter Living Lab

1ο Aegean  Winter Living Lab

Το Εργαστήριο Διοίκησης Ναυτιλιακών και Λιμενικών Επιχειρήσεων διοργάνωσε το Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2018, το  1ο Aegean  Winter Living Lab στη Σχοινούσα.

To  1ο Aegean  Winter Living Lab πραγματοποιήθηκε σε συνέχεια του 2ου Living Lab Γαλάζιας Επιχειρηματικότητας (Ιούλιος 2018) και στόχο είχε τη παρουσίαση των αποτελεσμάτων μελέτης σχετικά με το προφίλ και την ικανοποίηση των επισκεπτών της Σχοινούσας, η οποία διενεργήθηκε σε συνεργασία με την τοπική επιχειρηματική κοινότητα και τον Σύλλογο Νέων Σχοινούσας.

Στο εργαστήριο συμμετείχαν τοπικοί επιχειρηματίες και νέες και νέοι ενώ ακολούθησε συζήτηση σχετικά με την ανάπτυξη της γαλάζιας οικονομίας και επιχειρηματικότητας στο νησί.

Το  1ο Aegean  Winter Living Lab πραγματοποιήθηκε με την ευγενική χορηγία της Blue Star Ferries.

13 Δεκ 2018