Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων και Εκδηλώσεων | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων και Εκδηλώσεων

Παρακολουθεί όλα τα θέματα που σχετίζονται με την προβολή του Ιδρύματος στο εσωτερικό.

Παρακολουθεί τα δημοσιεύματα που αφορούν στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου και ενημερώνει τα όργανα διοίκησης και τις αντίστοιχες διοικητικές υπηρεσίες του Ιδρύματος.

Σε συνεργασία με τις αρμόδιες υπηρεσίες του Ιδρύματος επεξεργάζεται και υλοποιεί σχέδια ανάπτυξης συνεργασιών με δημόσιες υπηρεσίες και οργανισμούς καθώς και με δημόσιες και ιδιωτικές επιχειρήσεις με στόχο την αξιοποίηση και προβολή της γνώσης του Ιδρύματος.

Μεριμνά για την οργάνωση και διεξαγωγή τελετών, εορτών, διαλέξεων, συνεδρίων, επετείων, δεξιώσεων και λοιπών εκδηλώσεων του Ιδρύματος.

Στελέχωση

Θεοδώρα Τζέκου

Προϊστάμενος/η

Μαρία Βασιλείου (Αναπληρώτρια Προϊσταμένη Τμήματος)