Σε κορυφαία θέση διεθνώς το Πανεπιστήμιο Αιγαίου στoυς τομείς των Κοινωνικών Επιστημών και της Εκπαίδευσης | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Το Πανεπιστήμιο Αιγαίου ανακοινώνει, με ιδιαίτερη χαρά, ότι στη νέα διεθνή θεματική κατάταξη του Times Higher Education World University Rankings 2022, κατέλαβε  και πάλι κορυφαίες θέσεις. Συγκεκριμένα, στον κατάλογο που έχει δημοσιοποιηθεί, το Πανεπιστήμιο Αιγαίου βρίσκεται μεταξύ των θέσεων 401-500 της παγκόσμιας γενικής κατάταξης στoυς τομείς των Κοινωνικών Επιστημών και της Εκπαίδευσης.

Η διεθνής αναγνώριση της ανοδικής πορείας του Πανεπιστημίου Αιγαίου που καταγράφεται εκ νέου, επιβραβεύει και ενθαρρύνει τις προσπάθειες της  ακαδημαϊκής μας κοινότητας να εδραιώσει και να συνεχίσει να αναδεικνύει το Ίδρυμα ως διεθνές κέντρο Αριστείας στην έρευνα και την εκπαίδευση. Η επιπρόσθετη δε αυτή αναγνώριση αποτελεί σημαντικότατο κεφάλαιο για τις σπουδές και το μέλλον των φοιτητών και φοιτητριών μας.

2 Αυγ 2022