Μεταπτυχιακές σπουδές στις Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής και υποτροφίες του Fulbright Foundation in Greece | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Το «The Fulbright Foundation in Greece» έχει αποτελέσει εφαλτήριο για την ακαδημαϊκή και ερευνητική εξέλιξη σημαντικού αριθμού επιστημόνων της χώρας μας.

Η Πρυτανική Αρχή του Πανεπιστημίου Αιγαίου σε συνεργασία με το «The Fulbright Foundation in Greece» προσφέρουν στα μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας την ευκαιρία αναλυτικής ενημέρωσης για τις δυνατότητες μεταπτυχιακών σπουδών στις Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής και τις προσφερόμενες υποτροφίες Fulbright.

Εισηγήτρια είναι η κυρία Els Siakos Hanappe, Greek Program Coordinator, The Fulbright Foundation in Greece.

Το πρόγραμμα των παρουσιάσεων έχει ως εξής:

Τρίτη 24 Οκτωβρίου 2023

11:15π.μ.    Παρουσίαση με θέμα «Μεταπτυχιακές σπουδές στις Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής και υποτροφίες του Fulbright Foundation in Greece».

Χώρος: Αίθουσα Συγκλήτου του Ιδρύματος, συμμετοχή με φυσική παρουσία.

Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2023

11:00π.μ.    Επανάληψη της παρουσίασης με θέμα «Μεταπτυχιακές σπουδές στις Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής και υποτροφίες του Fulbright Foundation in Greece», με δυνατότητα σύνδεσης απομακρυσμένων χρηστών από  όλες τις Πανεπιστημιακές Μονάδες του Ιδρύματος.

Link σύνδεσης: https://aegean-gr.zoom.us/j/95775737462

Κατηγορία