Μια προσέγγιση στο αξιακό σύστημα της πρώιμης νεότερης και νεότερης Αγγλίας μέσα από τις αγγλικές έντυπες «λαϊκές» μπαλλάντες (1600-1850) | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Το Τμήμα Κοινωνικής Ανθρωπολογίας και Ιστορίας σας προσκαλεί στο σεμινάριο:

Μια προσέγγιση στο αξιακό σύστημα της πρώιμης νεότερης και νεότερης Αγγλίας μέσα από τις αγγλικές έντυπες «λαϊκές» μπαλλάντες (1600-1850).

με ομιλήτρια τη Στέλλα Χατζοπούλου, διδάσκουσα με την ιδιότητα της ακαδημαϊκής υποτρόφου, Πανεπιστήμιο Αιγαίου.

Συζητήτρια: Ελένη Γκαρά, Μόνιμη Επίκουρη καθηγήτρια Πανεπιστήμιο Αιγαίου.

Τα σεμινάρια γίνονται διαδικτυακά στη πλατφόρμα Zoom (webinar) και είναι ανοιχτά στο κοινό.

Σχετικές πληροφορίες: https://www.sah.aegean.gr/events/diadiktyaka-seminaria-tis-tetartis-earino-examino-2021-2022/

Κατηγορία

Διαλέξεις