Επίσκεψη Αντιπροσωπείας του Προξενείου της Τουρκίας στη Ρόδο στη Σχολή Ανθρωπιστικών Επιστημών | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ

ΣΧΟΛΗ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Την Παρασκευή 14η Δεκεμβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε εθιμοτυπική επίσκεψη Αντιπροσωπείας του Προξενείου της Τουρκίας στη Ρόδο με επικεφαλής τον Γενικό Πρόξενο κ. Atif Sekercioglu και τον Πρόξενο κ. Salim Kircaliali στον Κοσμήτορα της Σχολής Καθηγητή Ιωάννη Σεϊμένη.

Κατά την διάρκεια της συνάντησης συζητήθηκαν θέματα συνεργασιών με Ακαδημαϊκά Ιδρύματα της Τουρκίας καθώς και η διοργάνωση εκδηλώσεων στη Ρόδο. Ο Κοσμήτορας της Σχολής κ. Σεϊμένης ευχαρίστησε την Τουρκική Αντιπροσωπεία για την επίσκεψη και ευχήθηκε στους κ.κ. Sekercioglu & Kircaliali καλή παραμονή στη φιλόξενη Ρόδο. Στο αμέσως επόμενο διάστημα θα υπάρξει και νέα συνάντηση προκειμένου να τεθούν οι βάσεις για περαιτέρω συνεργασία των δύο μερών.

Ρόδος, 14.12.2018

14 Δεκ 2018