Ημερίδα του Τμήματος Περιβάλλοντος σχετικά με τη Διαχείριση των Αστικών Στερεών Αποβλήτων και Λυμάτων | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Ημερίδα του Τμήματος Περιβάλλοντος σχετικά με τη Διαχείριση των Αστικών Στερεών Αποβλήτων  και  Λυμάτων

Ο Φοιτητικός Σύλλογος του Τμήματος Περιβάλλοντος «Μιχάλης Μυρογιάννης» διοργανώνει ημερίδα με θέμα τη «Διαχείριση των Αστικών Στερεών Αποβλήτων και Λυμάτων» την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου και ώρα 19:00 στην Αίθουσα Β’ του κτιρίου Ξενία (Τμήμα Περιβάλλοντος, Λόφος Πανεπιστημίου).

Θα πραγματοποιηθούν ομιλίες από τον:

• κ. Μανώλη Γραφάκο, Γενικό Γραμματέα Συντονισμού Διαχείρισης Αποβλήτων (Υπουργείο Περιβάλλοντος και Ενέργειας)
  • κ. Νάσο Στασινάκη, Αναπληρωτή Καθηγητή Περιβαλλοντικής Μηχανικής (Τμήμα Περιβάλλοντος, Πανεπιστήμιο Αιγαίου)

Στη συζήτηση συμμετέχει ο Αναπληρωτής Καθηγητής του Τμήματος Περιβάλλοντος κ.κ. Δημήτρης Λέκκας και οι Επίκουροι Καθηγητές Μιχάλης Φουντουλάκης και Στέργιος Βακάλης.

Η συζήτηση είναι ανοικτή σε όλα τα μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας καθώς και στο ευρύ κοινό.

Όσοι ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν την ημερίδα μπορούν να εγγραφούν στην παρακάτω φόρμα:  https://forms.gle/QXGCcTYVS1WCh4Yc7

Κατηγορία

Ημερίδες