Typhoon Project: μια Κοινωφελής Δράση Καθαρισμού των Ακτών της Ελλάδας | Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Typhoon Project: μια Κοινωφελής Δράση Καθαρισμού των Ακτών της Ελλάδας

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΔΙΑΛΕΞΗ

Το Τμήμα Ωκεανογραφίας και Θαλασσίων Βιοεπιστημών του Πανεπιστημίου Αιγαίου

σας προσκαλεί στη διάλεξη της Δρ. Αγγελικής Κοσμοπούλου, Εκτελεστικής Διευθύντριας του Κοινωφελούς Ιδρύματος Αθανάσιος Κ. Λασκαρίδης με τίτλο

«Typhoon Project: μια Κοινωφελής Δράση Καθαρισμού των Ακτών της Ελλάδας»

την Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου 2022, στις 19.00 (Αίθουσα Γ), στο Κτίριο Ωκεανογραφίας και Θαλασσίων Βιοεπιστημών

Η Δρ. Αγγελική Κοσμοπούλου κατέχει πτυχίο Ιστορίας και Αρχαιολογίας από το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, μεταπτυχιακό (ΜΑ) και διδακτορικό τίτλο (PhD) στην Κλασική Αρχαιολογία από το Bryn Mawr College στην Πενσυλβάνια των ΗΠΑ, καθώς και μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών (ΜΒΑ) από το Leicester University της Μεγάλης Βρετανίας. Από το 2016 διευθύνει το Κοινωφελές Ίδρυμα Αθανάσιος Κ. Λασκαρίδης και είναι μέλος του Δ.Σ. του οργανισμού The People’s Trust. Είναι επίσης Αντιπρόεδρος του Ελληνικού Οργανισμού Τουρισμού (ΕΟΤ).

Κατηγορία

Διαλέξεις

Λέσβος

Χώρος εκδήλωσης